خانه / دسته‌بندی نشده / eBay به نسل تحویل پرسرعت کالا می پیوندد!

eBay به نسل تحویل پرسرعت کالا می پیوندد!

Ebay در حال پیوستن به برنامه های رو به رشدی است تا کالا را سریعتر ارسال کند. از تابستان امسال، ای بی برنامه جدید خود را اجرایی خواهد کرد. در این برنامه، بیش از ۲۰ میلیون از مجموع یک میلیارد محصول موجود در فروشگاه اینترنتی ای بی، واجد شرایط ارسال سریع هستند. این محصولات واجد شرایط، در مدت زمان کمتر از سه روز به مشتری تحویل داده خواهند شد. ارسال این ۲۰ میلیون محصول، درمواردی بصورت رایگان خواهد بود.

خریداران ebay قادر خواهند بود در جستجوهای محصول خود، این گزینه (یعنی تحویل سریع) را نیز فیلتر کنند تا تنها لیست محصولاتی که در کمتر از ۲ روز قابلیت ارسال دارند، برای آن‌ها نمایش داده شود. اگر محصولی که تضمین ارسال سریع دارد دیرتر از موعد مقرر برسد، خریدار چند گزینه برای انتخاب خواهد داشت. اگر حمل و نقل محصول رایگان نباشد، مشتری می‌تواند هزینه ارسال خود را پس بگیرد. اما اگر ارسال او رایگان بوده است، یک کوپن ۵ دلاری برای خرید بعدی از ebay دریافت می‌کند. علاوه بر این، مشتری می‌تواند کالا را بدون هیچ هزینه‌ای برگشت دهد.

eBay به نسل تحویل پرسرعت کالا می پیوندد!

این خبر منتشر شده از ebay، در بازار رقابتی بین شرکت فروشگاه‌های والمارت و شرکت آمازون مطرح شده است تا با ارائه گزینه‌های بهتر حمل و نقل، نظر مشتریان را به سمت خود جلب کند.

والمارت برنامه‌ی ShippingPass خود را در ماه ژانویه لغو کرد و به جای آن یک مدل حمل و نقل دو روزه را که هزینه‌های هضویت سالانه ندارد، انتخاب کرد. برنامه ShippingPass تحویل دو روزه را در ازای پرداخت حق عضویت سالانه ۴۹ دلار ارائه می‌کرد. اما در حال حاضر خرده فروشان به طور رایگان به خریدارانی که حداقل ۳۵ دلار از اقلام را خریداری کنند همان سرعت حمل‌ونقل را ارائه می‌دهند. وال‌مارت دارای بیش از ۲ میلیون محصول واجد شرایط برای حمل و نقل رایگان است.

آمازون نیز در آغاز سال ۲۰۱۸ آستانه تحویل رایگان خود را از ۴۹ به ۳۵ دلار برای کسانی که عضو آمازون پرایم نیستند، کاهش داد. در برنامه ارسال رایگان برای خریدهای بالای ۳۵ دلار، کالا طی ۵ تا ۸ روز کاری به دست مشتری می‌رسد. آمازون بیش از ۵۰ میلیون مورد محصول در سایت خود داردکه واجد شرایط حمل و نقل رایگان هستند.

جدول مقایسه گزینه های ارسال سریع در ebay، Walmart و amazon :

آستانه تحویل رایگان ۳۵ دلار، تنها مزیت رقابتی آمازون نسبت به ebay نیست. طبق برآوردهای تحلیلگران، حدود نیمی از مصرف کنندگان ایالات متحده عضو خانواده آمازون پرایم هستند. این در حالی است که حدود ۴۵ میلیون محصول واجد شرایط آمازون پرایم هستند. و این یعنی آمازون درصد بیشتری از بازار ایالات متحده را در اختیار دارد.

 

چرا ebay تصمیم به اجرای چنین برنامه‌ای گرفته است؟

تحلیلگران تجارت الکترونیک بر این باورند که حمل و نقل پرسرعت و تضمین شده برای مشتری، به عامل بسیار مهمی در تصمیم‌گیری برای مصرف کنندگان تجارت الکترونیک تبدیل شده است. به این معنی که فروشگاه‌های اینترنتی که خدمات بهتری در گزینه های ارسال محصول خود ارائه می‌دهند، در اولویت انتخاب مصرف‌کنندگان قرار دارند. این مسئله به معنی جذب مشتریان تجارت الکترونیک بیشتر و سودآوری بالاتر است. با رشد آمازون پرایم و خدمات فوق تصوری که این سرویس یا دیگر برنامه‌های تحویل آمازون ارائه می‌دهد، استاندارهای پردازش سفارش و تحویل آن به مشتری بالاتر رفته است. بر همین اساس، مدیران ebay تصمیم دارند تا تمرکز بر موضوع ارسال سفارشات را بصورت جدی‌تر دنبال کنند.

کارشناسان و سرمایه‌گذاران تجارت الکترونیک، در واکنش به خبر برنامه حمل و نقل جدید ebay، برنامه تحویل تضمینی را تنها یک قدم به سوی تحقق انتظارات در حال افزایش سفارشات آنلاین می‌دانند. اما در کنار پیشرفت گسترده پلتفرم این شرکت، این تغییرات یک نشانه مثبت از تلاش‌های چندساله شرکت ebay برای حفظ رقابت در بازار در حال رشد تجارت الکترونیک است.

eBay به نسل تحویل پرسرعت کالا می پیوندد!

تاثیرات احتمالی اجرای برنامه جدید ebay

این احتمال در بین کارشناسان مطرح است که برنامه جدید ebay می‌تواند رقیبی جدی برای سرویس آمازون پرایم فروشنده (Amazon’s Seller-Fulfilled Prime) باشد. این سرویس آمازون، به بازارهای انتخاب شده اجازه می‌‌دهد تا محصولاتشان را همچنان به عنوان محصولات واجد شرایط تحویل دو روزه نشان‌دار کنند اما همچنان حمل و انبارداری محصولات را خودشان انجام دهند. این امکان تنها برای فروشندگانی قابل استفاده است که یک حساب فروش حرفه‌ای داشته و علاوه بر حق اشتراک ۴۰ دلاری، الزامات حمل و نقل شرکت آمازون را رعایت کنند. یعنی حداقل ۳۰ مورد تحویل با بیمه حمل و نقل طی ۳۰ روز گذشته داشته باشد.

با این شرایط موجود در برنامه فروشنده آمازون پرایم، شرکت ebay با کم کردن موانع ورود، یک جایگزین کم هزینه برای فروشندگانی که به دنبال تنوع کانال های فروش آنلاین خود هستند، ایجاد کرده است. بنابراین ممکن است درصدی از مشتریان آمازون به سمت ebay کشانده شود.

درباره‌ی ادمین

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *