خانه / دسته‌بندی نشده / چالش حمل و نقل در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

چالش حمل و نقل در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

موضوع حمل و نقل در تجارت الکترونیک، موضوع بسیار مهمی است و هر فروشگاه اینترنتی که امروزه می‌خواهد در دنیای تجارت الکترونیک صاحب‌نام شود، باید به حمل ونقل در این حوزه توجه زیادی داشته باشد. این موضوع به قدری مهم است که کوچک‌ترین اشتباه در روش حمل محصول و یا روش یکپارچه‌سازی حمل و نقل با سایر فرآیندها مثل بسته بندی، فروش محصول، برداشت، ارتباط با مشتریان و غیره، می‌تواند منجر به کاهش درآمد فروشگاه اینترنتی و در نهایت حذف آن از چرخه‌ی رقابت شود.

چالش حمل و نقل در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

حمل و نقل برای فروشگاه های اینترنتی

یکی از شرکت‌هایی که در زمینه‌ی حمل محصولات فعالیت می‌کند (شرکت shipping easy)، در مورد نحوه حمل سفارشات در شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک راهنمایی‌هایی ارائه می‌دهد. این شرکت، زیرساختی برای حمل و نقل فروشندگان اینترنتی در حیطه‌ی تجارت الکترونیک فراهم کرده است و راهکارهایی برای مدیریت موجودی و مدیریت ارتباط با مشتریان برای خرده فروشان اینترنتی ارائه می‌دهد. مثلاً به آن‌ها می‌گوید که برای حمل محصول، از کدام روش استفاده کنند تا طبق شرایطشان بهترین روش برای آن‌ها باشد.

در ایران نیز، شرکت لجستیکی پایگان خدماتی مشابه مواردی که در بالا به آن اشاره شد،یعنی خدمات انبارداری، بسته بندی، ارسال و مدیریت اطلاعات تمام موارد ارائه می دهد که به فروشگاه های اینترنتی در حمل و نقل و تحویل کالا و مدیریت اطلاعات، ازموجودی کالا و ثبت سفارش گرفته تا زمان تحویل کالا به مشتری نهایی راهکارهایی ارائه می‌دهد ایجاد از این راه، در بهبود خرید و فروش های آنلاین نقش بسزایی داشته است. علاوه بر این موارد این شرکت برای ارائه خدمات خود پلن های متنوعی با قیمت های رقابتی و سرعت های ارسال بالاتر ایجاد کرده است تا تمامی دارندگان کسب و کارهای آنلاین که به نوعی به خدمات لجستیک وابسته هستند با هزینه ای مناسب وضعیت مالی خود از این خدمات بهره مند شوند. همکاری با چنین شرکت هایی که تمامی خدمات لجستیکی را متناسب با فروش آنلاین ارائه می دهند باعث رشد فروشگاه شما خواهد شد.

 

این نکات، برای آن دسته از فروشندگان اینترنتی که می‌خواهند عملیات حمل سفارشات خود را بهبود بخشند به طوری که هم در هزینه‌های حمل محصول آن‌ها صرفه جویی شود و هم مشتریان تجربه‌ی خرید بهتری داشته باشند، بسیار کاربردی خواهد بود.

نکاتی که درباره‌ی حمل سفارشات در شرکت‌های اینترنتی باید موردتوجه قرار گیرد :

  • نحوه‌ی حمل سفارش، بر روی احتمال تجربه‌ی خرید مجدد مشتریان بسیار تاثیر گذار می‌باشد. باید در هر زمان، انتظارات مشتریان نسبت به نحوه‌ی حمل سفارشات اینترنتی را متوجه شوید و نوع حمل و نقل خود را متناسب با خواسته‌ی مشتریان خود تنظیم کنید.
  • اکوسیستم حمل و نقل نیز موضوع مهمی است که فروشگاه‌های اینترنتی برای حمل محصولات خود باید به آن توجه کنند. یعنی این‌که چگونه فعالیت‌های حمل و نقلی، با فرآیند‌های فروش محصول، حسابداری و سایر پروسه‌ها یکپارچه می‌شود. به نمونه‌هایی از جریان‌های حمل و نقلی مناسب توجه کنید و آن‌ها را ارزیابی کرده و سپس اکوسیستم حمل و نقل خود را بر اساس موفق‌ترین‌ها پی ریزی کنید.
  • محیط و شرایط فیزیکی هم موضوع مهمی در زمینه‌ی حمل سفارشات است. این‌که چگونه فرآیندها و ابزارهای تامین محصول، برداشت و بسته بندی، با زیرساخت حمل و فروش محصول در یک راستا قرار می‌گیرند. به طوری که هدف‌های مغایر با هم نداشته باشند.
  • به موضوع انتخاب سرویس حمل محصول و تامین کننده‌های آن توجه لازم داشته باشید و با تکنولوژی‌های به‌روز در این زمینه آشنا باشید. برای این‌که حمل و نقل خود را بهینه کنید، لازم است تا نرم افزارهای مختلف و روش‌های متفاوت در این حوزه را بررسی و ارزیابی کنید و از قابلیت‌های مناسب برای رسیدن به اهداف بهره برداری نمائید.
  • متحد کردن فعالیت‌ها را از یاد نبرید. این‌که چه‌طور حمل و نقل با مدیریت موجودی و مدیریت مشتری به طور همراستا به پیش برده شوند تا در کسب و کار مورد نظر، پیشرفت خوبی حاصل شود.

 

فعالیت‌های حمل و نقلی، تنها راه ارتباطی فیزیکی بین فروشندگان و مشتریان اینترنتی می‌باشد و اهمیت آن نباید دست کم گرفته شود. در واقع، برای این‌که کسب و کار اینترنتی شما پیشرفت خوبی داشته باشد، باید با روش حمل و نقل مناسب و سیستم متناسب با آن جلو بروید. برای رسیدن به هدف، باید به منابع و قابلیت های خود به عنوان یک فروشگاه اینترنتی توجه کرده و همراستا با این قابلیت‌ها، از روش های مناسب بهره‌مند شده و با شرکت های لجستیکی همکاری کنید. در این راستا، اگر از نظرِ متخصصانی که در حوزه‌ی تحلیل تجارت الکترونیک سابقه دارند استفاده کنید بسیار راه گشا خواهد بود. اگر اصولی جلو بروید، می‌توانید شاهد رونق گرفتن فروشگاه اینترنتی کوچک خود باشید.

درباره‌ی تیم تولید محتوای لجستیک نیوز

تجارت و اقتصاد کشور در حال گذراندن دوره ای است که میبایست برای موفقیت خود را با علم و تخصص روز دنیا همراه کند. از این رو تیم لجستیک نیوز گرد هم آمدند تا با ارائه مطالب علمی و تخصصی در مورد صنعت لجستیک به تجارت کشور کمک کنند و راهنمای علاقه مندان و فعالان این حوزه باشند. این تیم متشکل از تمام کسانی است که علاوه بر علاقه مندی دارای تجربیات بسیار در این زمینه می باشند.

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *