خانه / دسته‌بندی نشده / مدیریت اطلاعات، مهره گم شده لجستیک

مدیریت اطلاعات، مهره گم شده لجستیک

عبارت “مدیریت اطلاعات” را به سختی می‌توان در یک جمله توضیح داد. شاید با شنیدن آن همه گمان کنند منظور از مدیریت ، داشتن یک سیستم منظم است که تمام اطلاعات به صورت یک بانک طبقه بندی شده در آن جای داده شده است و هر زمان که نیاز باشد، می توان به قسمتی از آن دسترسی پیدا کرد. این تعریف تا حدی درست است اما اینجا میخواهیم تعریفی ساده و قابل فهم را بیان کنیم تا اهمیت بالای مدیریت اطلاعات را در لجستیک نشان دهیم.

برای درک این موضوع برگردیم به مواردی که آگاهی از آنها برای هر کسب وکاری مهم است. برای هر مدیری دانستن میزان موجودی کالا در انبار، روند وضعیت سفارشات، از ثبت سفارش گرفته تا بسته بندی، اطلاعات مربوط به موارد ارسالی، مرجوعی، ضایعات و … بسیار مهم است. زیرا در امان ماندن سرمایه اش در گرو داشتن اطلاعات دقیق و درست از این موارد است. بروز ماندن لحظه ای موارد گفته شده نیز خود نکته ای است که اهمیت بالایی در عملکرد درست اینگونه سیستم ها دارد

مدیریت اطلاعات، مهره گم شده لجستیک

بعد از اینها و شاید مهمترین مساله یک صورتحساب مالی شفاف و بروز است. صورتحسابی که وضعیت مالی را لحظه به لحظه نشان دهد و یک مدیر از نقدینگی خود، میزان مبلغ بدهکار و بستانکار و مواردی از این دست، با جزئیات اطلاع داشته باشد.

امکان دسترسی به تمام موارد بالا با عنوان سیستم مدیریت اطلاعات بیان می شود. سیستمی که کمتر شرکت لجستیکی به صورت جامع و کامل آن را ارائه می دهد.

سیستم مدیریت اطلاعات پایگان از جمله سیستم های مدرنی است که به جرأت می توان گفت تمام نیازهای یک مدیر فروشگاه اینترنتی را برطرف می کند.

درباره‌ی تیم تولید محتوای لجستیک نیوز

تجارت و اقتصاد کشور در حال گذراندن دوره ای است که میبایست برای موفقیت خود را با علم و تخصص روز دنیا همراه کند. از این رو تیم لجستیک نیوز گرد هم آمدند تا با ارائه مطالب علمی و تخصصی در مورد صنعت لجستیک به تجارت کشور کمک کنند و راهنمای علاقه مندان و فعالان این حوزه باشند. این تیم متشکل از تمام کسانی است که علاوه بر علاقه مندی دارای تجربیات بسیار در این زمینه می باشند.

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *