خانه / دسته‌بندی نشده / ترامپ بار دیگر با انتقاد از سرویس پستی امریکا، نارضایتی خود از آمازون را نشان داد

ترامپ بار دیگر با انتقاد از سرویس پستی امریکا، نارضایتی خود از آمازون را نشان داد

رئیس جمهور دونالد ترامپ دستور داده است که کارگروهی برای بررسی شیوه‌های کسب وکار در شرکت پست ایالات متحده (شرکت USPS ) ایجاد شود. حرکتی که می‌تواند بر یکی از اهداف ترامپ یعنی شرکت آمازون تاثیر بگذارد.

در دهه گذشته سرویس پست دولتی امریکا بیش از ۶۵ میلیارد دلار ضرر کرده است. این اتفاق به مرور از زمانی روی داده است که مردم امریکا طبق دستورات اجرایی، پیام‌های خود را بصورت آنلاین ارسال می‌کنند. با توجه به این کاهش شدید در سودآوری شرکت، USPS به این واقعیت پی برده است که آینده او متکی به همراهی با بخش تجارت الکترونیک است. رشد روزافزون تجارت الکترونیک در دهه‌های گذشته را می‌توان دلیل این تصمیم دانست. همچنین ارائه مزیت‌های رقابتی _مانند آنچه که شرکت‌های لجستیکی مثل UPS و FEDEX ارائه می‌دهند_ نیز راه‌حل مناسبی برای سرویس پستی امریکاست. شرکت‌هایی که هم اکنون بیش از ۱۵۶ میلیون بسته را بصورت هفتگی به درب خانه مشتریان خود تحویل می‌دهند.

ترامپ با دفاع از شرکت usps از آمازون انتقاد کرد

آمازون، غول شماره ۱ خرده‌فروشی جهان در سال ۲۰۱۷، اکنون بزرگترین مشتری سرویس پستی USPS است. در مجله خرده‌فروشی در سال ۲۰۱۲ نام حدود ۹۰ خرده‌فروشی لیست شده بود که سرویس پست ایالات متحده را بعنوان حامل اصلی حمل و نقل خود معرفی کرده بودند. این تعداد برابر با ۶۴ میلیارد دلار فروش آنلاین بود. چهار سال بعد ۱۲۰ خرده‌فروش بودند که با مبلغ ۱۳۲ میلیارد دلار در فروش، USPS را شرکت حامل خود می‌دانستند. اما در مقایسه با مشتریان UPS و FEDEX این تعداد خیلی کم بود. برای مقایسه بهتر، باید بگوییم که بیش از ۱۹۳ خرده‌فروش مشتری UPS و ۱۴۴ خرده‌فروش مشتری FEDEX هستند. البته همه خرده‌فروشان اطلاعات شرکت حامل خود را به اشتراک نمی‌گذارند.

به گفته ترامپ، USPS در مسیر مالی بی‌ثباتی قرار دارد. و برای جلوگیری از ضرر مالی سرمایه‌گذاران باید شرکت بازسازی و احیا شود. کارگروه ایجاد شده در این زمینه برای بازبینی هزینه‌های پستی، سیاست‌های داخلی شرکت و هزینه‌های نیروی کار USPS شروع به کار خواهند کرد.

 

دلایل شکست سرویس پستی امریکا چه بوده است؟

ترامپ در یک سری از پیام‌های توئیتر خود، آمازون را مقصر اصلی این داستان معرفی کرده است. حملات مداوم Trump به یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا، باعث کاهش ارزش سهام آمازون شده و سوالاتی در مورد دخالت دولت در بخش خصوصی مطرح کرده است.

ترامپ ادعا می‌کند که آمازون هزینه‌های زیادی را برای سرویس پستی ایالات متحده به بار می‌آورد. به گونه‌ای که این شرکت چندین مشتری خرده‌فروش خود را از دست داده است. این شرکت مدعی است که به طور متوسط برای تحویل هر بسته آمازون ۱٫۵ دلار از دست می‌دهد. به همین خاطر، ترامپ کسانی را که فکر می‌کنند سرویس پست دولتی امریکا از کار با آمازون درآمد بالایی کسب می‌کند را احمق خطاب کرده است!

بنظر می‌رسد دلایل این ضرر مالی را می توان در :

  • عدم بهینه‌سازی عملیات برای کاهش هزینه‌ها
  • اعتماد بیشتر مردم به شرکت‌های خصوصی ارسال کالا یا همان شرکت‌های لجستیکی
  • بهتر بودن خدمات ارائه شده در شرکت‌های طرف سوم و جذب بیشتر خرده‌فروشی‌ها، دانست.

ترامپ با دفاع از شرکت usps از آمازون انتقاد کرد

آمازون این ادعاها را رد می‌کند!

جف بزوس، بنیانگذار آمازون که همزمان صاحب روزنامه واشنگتن پست نیز هست، به شدت مدیریت ترامپ را پوشش می‌دهد.

در این روزنامه جف بزوس اعلام کرده که طی قرارداد ۵ ساله‌ای که با شرکت پست USPS برای ارسال بسته‌ها در روزهای یکشنبه داشته است، هر دو طرف معامله در این همکاری تجاری موفق بوده‌اند. هرچند شرایط این قرارداد محرمانه بوده است.

پست ایالات متحده می‌گوید از معامله با آمازون پول دریافت می‌کند اما این پول کمتر از میزان هزینه حمل‌ونقل است و قانونا این کار ممنوع است. سخنگوی سرویس با اشاره به اینکه همه کاربران از مزایای پست بهره می‌برند گفت سرویس پست، درآمد ناشی از تجارت الکترونیک را پشتوانه ضروری برای پوشش هزینه‌های شبکه و انجام تعهدات حمل و نقل جهانی خود می‌داند.

آمازون همواره از خدمات تحویل گام آخر پست استفاده می‌کند. غول تجارت الکترونیک جهان دارای شبکه‌ای از ۳۵ مرکز مرتب‌سازی سفارشات در سرتاسر ایالات متحده است. در این مراکز بسته‌های پستی با کد پستی مرتب شده و تحویل اداره پست می شوند تا تحویل گام آخر را این شرکت انجام دهد.

معلوم نیست که بازبینی کارگروه چه تاثیری در ساختار این شرکت بگذارد. چرا که اغلب تغییرات در ساختار کسب وکار شرکت پستی USPS، نیازمند قانون جدید است. USPS یک سازمان مستقل است و نرخ‌های پستی آن توسط کمیسیون تعیین می‌شود.

 

درباره‌ی تیم تولید محتوای لجستیک نیوز

تجارت و اقتصاد کشور در حال گذراندن دوره ای است که میبایست برای موفقیت خود را با علم و تخصص روز دنیا همراه کند. از این رو تیم لجستیک نیوز گرد هم آمدند تا با ارائه مطالب علمی و تخصصی در مورد صنعت لجستیک به تجارت کشور کمک کنند و راهنمای علاقه مندان و فعالان این حوزه باشند. این تیم متشکل از تمام کسانی است که علاوه بر علاقه مندی دارای تجربیات بسیار در این زمینه می باشند.

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *