خانه / دسته‌بندی نشده / به بهانه نمایشگاه حمل و نقل

به بهانه نمایشگاه حمل و نقل

۲۶ آذر روز ملی حمل و نقل، در مصلی تهران نمایشگاهی  تحت عنوان (نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ، راهسازی، راه داری و صنایع وابسته) برگزار شد.

جالب اینجاست با وجوداهمیت این موضوع برای شرکت های لجستیکی، هیچ اثری از این قبیل شرکت ها دیده نمی شد.

جای خیلی سازمان ها از جمله  وزارتخانه های متولی حمل‏ ونقل، تجارت، دارایی، همچنین متولیان گمرک و بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سایر موسسات مرتبط در چنین نمایشگاهی که عنوان بین المللی را یدک می کشید، خالی بود. جای لجستیک از همه خالی تر.

به بهانه نمایشگاه حمل و نقل

حمل و نقل و لجستیک به عنوان بخش مهمی در توسعه اقتصادی کشورها محسوب می شود و اساساً کشور هایی در فرایند داد و ستد و تجارت موفق هستند که زیر ساخت های موفق و اثر بخشی در حوزه حمل و نقل دارند.

به عنوان مثال حضور شرکت ایران ایر در این نمایشگاه جای بحث دارد. غرفه ای که بعد از صحبت با کارشناسان این مجموعه، متوجه شدیم هیچ دید و صحبتی در مورد حمل و نقل ندارند. بعد از کلی رفت و برگشت از این کارشناس به فلان کارشناس و از فلان کارشناس به فلان مدیر، به نظرات این دوستان در مجموعه ایران ایر در زمینه حمل و نقل دست پیدا نکردیم. یعنی صرفا حضور سازمان ایران ایر فقط به دلیل برخی بایدها بود نه ماهیت نمایشگاه یعنی حمل و نقل.

چنین اتفاقاتی جای تاسف دارد اما موضوعی است که واقعیت داشته و باید راه چاره ای برای آن اندیشید.

دومین نمایشگاه حمل و نقل

چالش های بسیار زیادی در صنعت لجستیک و تجارت الکترونیک وجود دارد که در فصل های مختلف به آن پرداخته ایم. تمرکز بر روی مسائل موجود و ارائه راه حل های قابل اجرا می تواند کمک موثری به حوزه لجستیک داشته باشد. یکی از راه هایی که می توان به استاندارد مورد نیاز در زمینه لجستیک رسید، بررسی عملکرد شرکت های لجستیکی دنیاست تا با الگوبرداری صحیح و استفاده از دانش روز، ایران را در جهت پیشرفت تجارت الکترونیک قرار دهد.

مستندات ارائه شده توسط سایت لجستیک نیوز نتیجه سالها تلاش و تجربه است و رویکرد روشنی از لجستیک را پیش روی متخصصان این صنعت قرار خواهد داد و ما تا رسیدن به یک چشم انداز جهانی تلاش خود را ادامه می دهیم. از آنجایی که مسیر روشنی پیش رو داریم و لجستیک نیوز تمام ماحصل خود را در اختیار علاقه مندان قرار داده است، تمام متخصصان، علاقه مندان و فعالان این حوزه نیز دعوت دارند تا همراه ما باشند و نظرات و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

درباره‌ی تیم تولید محتوای لجستیک نیوز

تجارت و اقتصاد کشور در حال گذراندن دوره ای است که میبایست برای موفقیت خود را با علم و تخصص روز دنیا همراه کند. از این رو تیم لجستیک نیوز گرد هم آمدند تا با ارائه مطالب علمی و تخصصی در مورد صنعت لجستیک به تجارت کشور کمک کنند و راهنمای علاقه مندان و فعالان این حوزه باشند. این تیم متشکل از تمام کسانی است که علاوه بر علاقه مندی دارای تجربیات بسیار در این زمینه می باشند.

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *