خانه / دسته‌بندی نشده / بحران لجستیک در فروشگاه های آنلاین ایرانی

بحران لجستیک در فروشگاه های آنلاین ایرانی

فروش در دنیای فروشگاه های آنلاین کار سختی نیست اما کار زمانی سخت می‌شود که باید کالای خریداری شده را با رعایت اصول و استانداردهای بین‌المللی به دست مشتری برسانید.

این روزها فروشگاه‌های آنلاین ایرانی هم زمان با تغییر گرایش نسل جدید به خرید از سایت‌ها، با سیل عظیمی از کلیک روبرو شده اند و این چیزی است که بسیاری از استارتاپ‌ها آرزوی آن را دارند. همین موضوع باعث شده که افراد زیادی برای فروش محصولات خود، اقدام به راه اندازی سایت های فروش اینترنتی کنند بدون اینکه عامل مهم موفقیت در این کسب و کار، یعنی بحث لجستیک و همکاری با شرکت های متخصص در بسته بندی و ارسال کالا به دست خریدار را در نظر بگیرند.

اخیرا فروشگاه‌های ایرانی با کپی برداری از رخداد حراجی آنلاین آمریکایی بلک فرایدی دست به تبلیغات گسترده فروش زدند، اما ظاهرا بدون برنامه‌ریزی اصولی (و متاسفانه رو آوردن به سیستم هیئت‌وار) خود را برای این حجم از مشتری آماده نکرده بودند. همین امر باعث اخلال در سیستم های اجرایی و نارضایتی خریداران شده بود.

بحران لجستیک در فروشگاه های آنلاین ایرانی

در حال حاضر این سایت‌ها با بحران عظیم لجستیک روبرو شده و نتوانسته‌اند رضایت مشتری را به نحو احسن به خود جلب کنند. تاخیر در ارسال سفارش، مشتری آزاری است که باعث می‌شود تا کاربران در خریدهای بعدی نسبت به فروشگاه‌های آنلاین دچار تردید شده و ترجیح دهند کالا را گران تر اما سریعتر و به صورت فیزیکی به دست بیاورند.

علت این امر را می توان در عدم همکاری این شرکت ها با شرکت های لجستیکی طرف سوم دانست. شرکت های لجستیکی طرف سوم ، همه خدمات انبارداری محصول تا بسته بندی و ارسال به دست مشتری را به صورت مستقل برای فروشگاه های اینترنتی انجام می دهند تا صاحبان سایت های فروش آنلاین، دغدغه ای جز مسئله فروش خود نداشته باشند.

فروشگاه های آنلاین امروزه با چه مشکلاتی مواجهند ؟

  • پشت خط ماندن طولانی کاربران برای رهگیری سفارش به دلیل تعریف غلط سیستم
  • هنگ کردن نرم افزار آنلاین برای رهگیری و عدم دسترسی به وضعیت واقعی سفارش کالا
  • عقب بودن و آپدیت نبودن ماژول رهگیری سفارش علی رغم تبلیغات فراوان درباره نرم افزارهای پشتیبانی آنلاین
  • عدم سینک بودن اپراتور انباردار با مسئول ارسال سفارش و پیکِ آورنده کالا
  • تاخیر بیش از یک هفته در ارسال کالا به دلیل حجم بالای سفارشات
  • مجبور کردن پیک‌ها به بردن کالای بیش از اندازه و بیش از تایم وعده داده شده
  • آفلاین شدن ارسال سفارشات و عدم پیگیری فروشگاه برای ارسال به موقع کالا
  • بسته بندی نامناسب محصول و عدم رعایت اصل تکریم مشتری

بحران لجستیک در فروشگاه های آنلاین ایرانی

با یک راه حل خوب و منطقی، فروشگاهی ارزش آفرین باشید

یک لجستیک با کیفیت، بروز و دقیق اعتبار فروشگاه اینترنتی شما را چندبرابر خواهد کرد. پس لازم است که به خدمات لجستیک فروشگاه اینترنتی خود اهمیتی فراتر از یک ارسال ساده بدهید. لجستیک خروجی فروشگاه‌ اینترنتی شماست. این اهمیت ویژه برای فروشگاه‌های کوچک، متوسط و یا بزرگ اگر به معنی ایجاد یک سامانه لجستیک مستقل باشد، می‌تواند صدها برابر اصل خدمت شما هزینه‌بر باشد.

برون‌سپاری خدمات لجستیک به یک سامانه دقیق و مطمئن مثل پایگان باعث خواهد شد با اطمینان از انجام انبارداری، بسته‌بندی و ارسال کالا، بتوانید تمام انرژی خودتان را صرف بازاریابی و توسعه فروش کنید، علاوه بر این با اتخاذ این رویکرد بار مالی و مسئولیتی تأثیرگذاری‌ از دوش مدیریت کسب‌وکار شما برداشته خواهد داشت.

درباره‌ی تیم تولید محتوای لجستیک نیوز

تجارت و اقتصاد کشور در حال گذراندن دوره ای است که میبایست برای موفقیت خود را با علم و تخصص روز دنیا همراه کند. از این رو تیم لجستیک نیوز گرد هم آمدند تا با ارائه مطالب علمی و تخصصی در مورد صنعت لجستیک به تجارت کشور کمک کنند و راهنمای علاقه مندان و فعالان این حوزه باشند. این تیم متشکل از تمام کسانی است که علاوه بر علاقه مندی دارای تجربیات بسیار در این زمینه می باشند.

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *