خانه / دسته‌بندی نشده / احتمال همکاری شرکت‌های UPS و Werner در عملیات تحویل گام آخر کالای بزرگ

احتمال همکاری شرکت‌های UPS و Werner در عملیات تحویل گام آخر کالای بزرگ

در سال‌های اخیر، بازار تحویل گام آخر کالا (last-mile delivery) در حال گسترش بوده است. به گونه‌ای که تعداد ارائه‌دهندگان این خدمات هر سال بیشتر می‌شود. این گسترش در برخی موارد نیز مربوط به افزایش سطح خدمات شرکت‌های کوریر موجود است. گاهی این افزایش سطح خدمات، با سرمایه‌گذاری‌های کلان صورت می‌گیرد و گاهی نیز با همکاری دو شرکت برای پوشش نیازهای یکدیگر.

این رشد در همه کشورها قابل مشاهده است. مثلا رویترز در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، از مذاکره شرکت لجستیکی UPS با شرکت Omaha، ارائه دهنده خدمات باربری کامیونی و لجستیک که از شاخه‌های اصلی شرکت سرمایه‌گذاری Werner می‌باشد، خبرهایی را منتشر کرده است. Werner یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات باربری و دلیوری برای بسته‌بندی‌های بزرگ، سرویسی را راه‌اندازی کرده است تا کالاهای سنگین مثل تخت و تردمیل را درب خانه مشتری تحویل دهد. این عملیات برای Werner به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات تحویل برای کالاهای سنگین در یکی از سریع‌ترین بخش‌های در حال رشد خرده فروشی آنلاین، سودآوری قابل‌توجهی داشته است.

آنچه که از ظاهر خبر مشخص است، همکاری بین این دو شرکت لجستیکی به جهت وجود رقبای Werner در بازار، که ظاهراً بهتر از او نیز عملیات تحویل گام آخر کالاهای سنگین را انجام می‌دهند، اهمیت پیدا کرده است. رقبای نام آشنایی همچون : XPO Logistics، Schneider، Ryder، SEKO Logistics و J.B. Hunt .

احتمال همکاری شرکت‌های UPS و Werner در عملیات تحویل گام آخر کالای بزرگ

دلایل UPS برای همکاری با Werner

شرکت UPS نیز این خبر را تائید کرده و همکاری با Werner را گامی موثر در رشد عملیات خود در بخش‌های مختلف می‌داند. از دلایل UPS برای همکاری با Werner می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استفاده از قابلیت‌های Werner در بخش‌های مختلف عملیات لجستیک
  • ورود به بازارهای تحویل گام آخر کالاهای سنگین بخصوص مبلمان که از اهداف UPS است
  • افزایش سودآوری به علت اینکه تحویل کالاهای سنگین در فضای تجارت الکترونیک به سرعت در حال رشد است
  • رقابت جدی تر با آمازون و چند خرده‌فروش که در بخش کالاهای بزرگ فعالیت دارند.

پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی از افزایش ارزش بازار خدمات تحویل گام آخر از ۳٫۷ میلیارد دلار امروز به ۱۲ میلیارد دلار در یک دهه‌ی آینده اشاره دارد. موضوعی که دلیل اصلی UPS برای تصمیم‌گیری در خصوص مدیریت عملیات کالاهای بزرگ نیز هست.

احتمال همکاری شرکت‌های UPS و Werner در عملیات تحویل گام آخر کالای بزرگ

تاثیرات احتمالی همکاری UPS و Werner بر هر دو شرکت

با اضافه شدن حمل و نقل کالاهای بزرگ به شبکه جهانی UPS، این شرکت در ابتدا باید عملیات مناسب برای هندلینگ این کالاها را در ورود به شبکه جهانی خود را در نظر گرفته باشد. چون در هر حال، عملیات لجستیک و بخصوص انجام عملیاتی که تنها در تجارت الکترونیک برای کالاها انجام می‌شود، برای کالاهای بزرگ کمی متفاوت‌تر از کالاهای خرده‌فروشی است. برای مثال این کالاها در انبار شرکت لجستیکی دپو نمی‌شود و براساس “نیاز مشتری” از محل فروشنده به مصرف کننده ارسال می‌شود. مواردی از این قبیل باعث تغییر برخی فرآیندها در عملیات UPS خواهد شد.

مدیران ups این مشکلات را تائید کرده ولی این اقدام را در جهت گسترش وسعت خدمات خود ضروری می‌دانند. آن‌ها اضافه شدن شرکت ورنر به زنجیره‌ تامین خود را، گامی طبیعی در جهت ایجاد ارزش‌آفرینی بیشتر به مشتریانشان تلقی می‌کنند.

این همکاری برای شرکت Werner، فرصتی است تا روی بخش فناوری خود تمرکز بیشتری داشته باشد. با توجه به خدمات فوق‌العاده‌ای که شرکت‌های بزرگی مانند UPS به مشتریان تجارت الکترونیک ارائه می‌دهند، Werner نیز باید خود را برای ارائه این خدمات آماده کند. بهبود کارایی ورنر در عملیات باربری کالاهای سنگین و ورود به شبکه‌ منظم جهانی UPS از پیامدهای موثر همکاری با UPS خواهد بود.

در هر حال، بنظر می‌رسد همکاری این دو شرکت اقدامی است که در جهت افزایش سرعت خدمات لجستیک گام آخر در ایالات متحده برداشته شده است. و این نکته‌ای است که در آینده این شرکت‌ها بسیار مهم است. البته پیامدهای اصلی همکاری این دو شرکت چیزی خارج از پیش‌بینی‌ها بوده و باید از نزدیک آن را دنبال کرد.

 

درباره‌ی ادمین

همچنین ببینید

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

شرکت لجستیکی ups برنامه های جدید تحویل را معرفی می‌کند

ups شرکت فعال در زمینه عملیات لجستیک ، در جهت بهبود عملیات و افزایش ظرفیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *